Logo

 

O firmie

 

Estado Art Joanna Płachta to firma założona w 2013 roku przez młodą, kreatywną projektantkę wnętrz i krajobrazu, dopełniającą swoją działalność poprzez ręczne wykonywanie dekoracji – ceramicznych i malowanych.

Swoją siłę i energię firma czerpie z umiejętności i doświadczenia jej założycielki – Joanny Płachta.

W historii działalności dla klientów zostało wykonanych kilka realizacji mieszkań i ogrodów, jak również liczne wizualizacje, projekty koncepcyjne oraz projekty wykonawcze.

W projektowaniu wnętrz firma opiera swoje doświadczenie również o współpracę z firmami meblarskimi, tworzącymi meble dla klientów w Polsce, Niemczech, Francji czy Holandii.

O sobie

Jestem absolwentką architektury krajobrazu na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej oraz Szkoły Wnętrz i Przestrzeni przy Krakowskich Szkołach Artystycznych. Z okresu studiów wyniosłam dbałość o kompozycję przestrzeni, która otacza nas na co dzień.

W 2013 roku założyłam własną działalność gospodarczą, żeby realizować swoje marzenie o tworzeniu…

Pomysłem na start firmy były ręcznie rzeźbione ceramiczne dekory, które nadal można znaleźć w naszej ofercie. Dzisiaj oferta firmy została poszerzona o projekty wnętrz i krajobrazu, jak również upiększanie miejsc ręcznie dopracowanymi dziełami sztuki.

Przy sporządzaniu projektu najważniejsze jest dla mnie spotkanie z klientem. Pierwsze ustalenia dotyczące preferencji co do stylu, kolorystyki i form mają ogromne znaczenie, ponieważ każdy z nas jest inny, a dla mnie ma znaczenie ostateczna satysfakcja klienta.

Na spotkaniu przedstawiane są wizualizacje koncepcji, które mają pomóc w dokonaniu decyzji, w tym w wyborze odpowiednich materiałów i kolorystyki.

W zakresie kreacji przestrzeni zielonej ustalenia dotyczą elementów, które mają znaleźć się w projekcie i spełniać określone funkcje, jak miejsce zabaw dla dzieci, kącik grillowy czy mały zielnik. Oczywiście w projektach ogrodów i innych przestrzeni zewnętrznych równie ważne są elementy ozdobne, takie jak pergole, skrzynie z roślinami czy fontanny.

Projekt i wykonanie: Virtual People